Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaka jest różnica pomiędzy materacem piankowym, sprężynowym oraz hybrydowym czyli piankowo-sprężynowym

2021-07-07

Materace dostępne na rynku różnią się budową, wysokością, rodzajami pianek....można by wymieniać bez końca... Faktycznie duża rozpiętość cenowa oraz asortymentowa sprawia, że ciężko wybrać świadomie najlepszy produkt. Dlatego spróbujmy usystematyzować wiedzę i krok po kroku wyjaśnić różnice między podstawowymi grupami materacy :

Materace sprężynowe bonellowe

Tego rodzaju materace wypełnione są sprężynami obłożonymi warstwą ochronną z filcu, włókien kokosowych lub innych materiałów. Dzięki warstwie ochronnej sprężyna nie ma prawa wydostać się na zewnątrz. Jeśli materiałem ochronnym jest kokos, to materac jest twardy, a jeśli pianka lub filc, to wtedy jest miękki. Warto pamiętać, że im więcej zwojów sprężyny, tym materac jest grubszy i bardziej sprężysty. Materac Van Kopper model : Dual Hybryd jest modelem bonellowym, który zadowoli każdego. Jest materacem dwustronnym z możliwością wyboru strony średnio-twardej lub twardej.

Materace sprężynowe kieszeniowe

Materace potocznie zwane kieszonkowcami lub materacami woreczkowatymi, to nowoczesna odmiana materaców sprężynowych. Jednak sprężyny są mniejszej średnicy i w kształcie walca, a umieszczone są w tzw. kieszonkach z tkaniny. Sprężyny w materacu kieszonkowym nie są połączone ze sobą, zatem pracują niezależnie, co jest bardzo istotną zaletą, gdy wagi osób korzystających z materaca znacząco się od siebie różnią. Zatem z jednej strony materaca można skakać a te wstrząsy nie będą przeniesione na osobę leżącą obok. Materace kieszeniowe wykonuje się z różną liczbą stref ugięcia, dzięki czemu lepiej podpiera on kręgosłup, z różną siłą sprężyny działają w strefie gdzie znajdują się łydki, uda, pośladki, plecy, ramiona, głowa. Takie rozwiązanie zapewnia dużo lepsze podparcie kręgosłupa i dopasowanie do naszego ciała niż w materacach bonellowych. Na system sprężyn układa się kolejno warstwę pianki lub lateksu która dodatkowo podpiera kręgosłup. Grupę tych materacy reprezentuje na przykład model Hybryd Med marki Van Kopper.

Materace lateksowo- piankowe

Materace wykonane z lateksu, czyli zwulkanizowanego mleczka kauczukowego charakteryzuje duża elastyczność i fakt, że nie zmienia/odkształca się pod wpływem masy ciała. Warto podkreślić, że materace lateksowe są polecane dla osób które lubią efekt zanurzenia się w materacu i idealnego dopasowania materaca do kształtu ciała. W skład materacy lateksowo- piankowych zalicza się również pianka, która reaguje na temperaturę ciała i dostosowuje się do kształtu ciała osoby leżącej na materacu. Warto podkreślić, że pianka wywołuje mniejszy nacisk na naczynia krwionośne i mięśnie podczas snu. Materac ten jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które są po urazach odcinka szyjnego kręgosłupa. Materace polecane są osobom lubiącym wygodny sen , marka Van Kopper poleca materac Orthopedix, który zbudowany jest z lateksu i pianki z pamięcią kształtu.


Materace hybrydowe

To grupa materacy, która łączy ze sobą właściwości materaca z systemem sprężyn kieszeniowych oraz lateksowo-piankowego. Dzięki temu połączeniu otrzymujemy bardzo komfortowe i zdrowe dla kręgosłupa podparcie. Dzięki połączeniu systemu wielostrefowych sprężyn kieszeniowych oraz kombinacji lateksu, pianek wysokoelastycznych, pianek z pamięcią kształtu (w wysokościach warstw, jak w samym materacy lateksowo-piankowym), powstaje konstrukcja materaca łącząca najlepsze cechy obu tych grup materacy. Otrzymujemy idealne podparcie kręgosłupa i dopasowanie do ciała. Materac świetnie oddycha i zarządza termiką ciała co ułatwiają mu przestrzenie w sprężynach kieszeniowych i pasy wentylacyjne. To grupa materacy, która gwarantuje nam najlepsze właściwości. Marka Van Kopper prezentuje w tej grupie model Elite Med Premium, King Med Premium , Med Premium Double. Co ciekawe, wszystkie te modele posiadają specjalną obwodową strefę usztywnionych sprężyn, ułatwiających wstawianie i zapobiegających zsuwaniu się z materaca podczas przysiadania na nim.

Jak widzicie wybór najlepszego materaca do sypialni to nie łatwa sprawa, jeżeli potrzebujesz porady lub chcesz dopytać o więcej szczegółów zadzwoń do naszych konsultantów pod numery telefonow : 508 117 905 oraz 786 955 470.

 

Polecane

Materac Orthopedix 160x200x25 cm Piankowo-Lateksowy

Materac Orthopedix 160x200x25 cm Piankowo-Lateksowy

3 749,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 4 260,00 zł brutto/1szt.
Materac King Med Comfort 160x200x34 cm multipoket + termoelastyczna pianka

Materac King Med Comfort 160x200x34 cm multipoket + termoelastyczna pianka

4 720,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 5 364,00 zł brutto/1szt.
Materac Elite Med Premium 140x200x30 cm Jednostronny kieszeniowy + lateks

Materac Elite Med Premium 140x200x30 cm Jednostronny kieszeniowy + lateks

2 840,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 3 227,00 zł brutto/1szt.
pixel