Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki jest najlepszy materac dla osób po urazie pleców, kręgosłupa oraz z bólami w odcinku szyjnym ?

2021-07-06

Ważne jest, aby osoby które borykają się bólami w odcinku szyjnym oraz różnych partiach kręgosłupa, spędzając znaczną część doby w łóżku, potrafiły dobrać taki materac, który będzie narzędziem wspomagającym proces leczenia i rehabilitacji. W takiej sytuacji materac musi być idealnie dopasowany do krzywizn naszego ciała oraz stabilnie podpierać układ kostny.

Marka Van Kopper dedykuje swoje produkty między innymi takim osobom po to, by zapewnić organizmowi to czego wymaga, staramy się sprostać wymaganiom każdego, kto chce po prostu funkcjonować na co dzień bez bólu. Seria materacy o budowie hybrydowej np. Elite Med Premium jak i materac piankowy Orthopedix, zbudowane z wysokiej jakości pianki oraz lateksu, są produktami absolutnie wysokiej jakości przeznaczone do długoletniego użytkowania nie tracąc swoich właściwości prozdrowotnych. Materac dobry dla kręgosłupa to taki, który gwarantuje mu stabilne podparcie w trakcie snu, kręgosłup powinien być wyprostowany i rozluźniony. Prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu może zapewnić materac o odpowiedniej sile podparcia (wysokości sprężyn kieszeniowych), odpowiedniej ilość stref podparcia, oraz wykonany z użyciem pianki z pamięcią kształtu lub lateksu(gwarantują one odpowiednie dopasowanie do kształtu ciała). Specjaliści przeprowadzający badania nad zdrowym snem oraz lekarze ortopedzi podkreślają jednak, że powinien on charakteryzować się średnią miękkością (nie może być zbyt twardy, ani zbyt miękki), oraz dużą elastycznością, tj. zdolnością dopasowywania się do ciała (wyższej należy oczekiwać od materaca dwuosobowego, dlatego warto wybrać np. taki z pianki memory).

Odpowiadając na pytanie jaki materac na kręgosłup lub urazy wybrać wybrać, warto wspomnieć o materacach, które okazują się dla kręgosłupa lepsze od pozostałych. Zarówno specjaliści, jak i osoby borykające się z bólami kręgosłupa, uważają, że najbardziej wygodne i zdrowe są nowoczesne materace hybrydowe. Technologia, która łączy ze sobą właściwości materaca z systemem sprężyn kieszeniowych oraz lateksowo-piankowego. Dzięki temu połączeniu otrzymujemy bardzo komfortowe i zdrowe dla kręgosłupa podparcie. Dzięki połączeniu systemu wielostrefowych sprężyn kieszeniowych oraz kombinacji lateksu, pianek wysokoelastycznych i pianek z pamięcią kształtu, powstaje konstrukcja materaca łącząca najlepsze cechy obu tych grup materacy. Otrzymujemy idealne podparcie kręgosłupa i dopasowanie do ciała. Materac świetnie oddycha i zarządza termiką ciała, co ułatwiają mu przestrzenie w spężynach kieszeniowych i pasy wentylacyjne. To grupa materacy która gwarantuje nam najlepsze właściwości. Marka Van Kopper prezentuje w tej grupie model Elite Med Premium, King Med Premium , Med Premium Double. Co ciekawe wszystkie te modele posiadają specjalną obwodową strefę usztywnionych sprężyn ułatwiających wstawianie i zapobiegających zsuwaniu się z materaca podczas przysiadania na nim.

 

Polecane

Materac Med Premium Double 180x200x30 cm Dwustronny kieszeniowy + lateks

Materac Med Premium Double 180x200x30 cm Dwustronny kieszeniowy + lateks

3 619,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 4 113,00 zł brutto/1szt.
Materac King Med Comfort 160x200x34 cm multipoket + termoelastyczna pianka

Materac King Med Comfort 160x200x34 cm multipoket + termoelastyczna pianka

4 720,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 5 364,00 zł brutto/1szt.
pixel