Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki jest najlepszy materac dla seniorów ?

2021-07-05

Seniorzy czyli osoby starsze są grupą osób najbardziej podatnych na zmęczenie oraz urazy. Ze względu na wiek, prowadzony wcześniej styl życia (często kilkanaście lub kilkadziesiąt lat pracy nadwyrężając nadmiernie lub długotrwale którąś z partii ciała), czasami praca siedząca lub wzmożona fizycznie, wymagająca dużego wysiłku. Po tylu latach eksploatacji organizmu niestety pojawia się wiele urazów i schorzeń wymagających leczenia i rehabilitacji. W naszej ofercie znajduje się cała gama materacy dostosowanych do tego aby wspomóc odpoczynek i regenerację . Ponadprzeciętna wysokość naszych materacy pozwala na przyjęcie prawidłowej pozycji podczas wstawania z łóżka, co zapobiega nagłemu nadwyrężeniu rozluźnionych po nocy mięśni, zapobiegając min skurczom. Model Orthopedix, dzięki właściwościom pianek, z których jest zbudowany, zapobiega odleżynom i wspomaga procesy rehabilitacji oraz zapewnia odpowiednią wentylację ciała. Gdy osoba starsza zmaga się z dolegliwościami bólowymi i wiele godzin spędza w łóżku, wybierzmy materace termoelastyczne, które chronią przed odleżynami, poprawiają przepływ krwi i zmniejszają ból. Dla osób z powyższymi dolegliwościami szczególnie polecany przez markę Van Kopper jest model materaca Orthopedix.

Najlepszy materac dla seniora musi gwarantować uł
atwione  wykonywanie codziennych czynności siedząc na skraju materaca

Wybrane modele materacy z rdzeniem multipocket (kieszeniowym), mają zainstalowane na całej długości obrzeża (dookoła) specjalnie wzmocnione i usztywnione sprężyny kieszeniowe. Dzięki temu rozwiązaniu wyeliminowany został efekt zapadania się materaca gdy usiądziemy na jego skraju. To unikalne rozwiązanie, które wspaniale się sprawdza w codziennym użytkowaniu, ułatwia wykonanie wielu czynności siedząc na skraju materaca - wspierając poprawną pozycję kręgosłupa. Dzięki temu innowatorskiemu rozwiązaniu wyeliminowano również nieprzyjemny efekt zsuwania się z materaca, gdy siądziemy na jego skraju – szczególnie widoczny w przypadku wysokich komfortowych materacy. Jeżeli interesuje Cie to rozwiązanie sprawdź modele: Hybrid Med , Elite Med Premium, King Med Comfort

Najlepszy materac dla seniora musi ułatwiać siadanie i wstawanie

By jak najbardziej komfortowo siadać i wstawać z materaca istotne są dwa parametry. Pierwszy to maksymalna wysokość łóżka wraz z materacem, by zapewnić optymalne 55cm do 65cm (łączna wysokość konstrukcji łóżka + wysokość materaca). Zbyt niska wysokość wymusza zwiększony wysiłek podczas siadania (szczególnie dla osób z urazami kolan, bioder, pleców), oraz konieczność podparcia/podciągnięcia się podczas wstawania. Wszystkie łóżka marki Van Kopper maja podstawę wysoką na 26cm (model Amber 35cm), a polecane materace- Elite Med Premium wysokość: 30 cm , King Med Comfort  wysokość: 34cm. 

Drugi parametr, to wspomniany wcześniej system wzmocnionych obrzeży materaca, dzięki któremu pozycja siedząca na skraju materaca jest bardzo stabilna, umożliwia również wygodne i pewne podparcie się ręką.

Najlepszy materac dla seniora powinien mieć wzmocnioną konstrukcja łóżek Van Kopper

Każde łóżko naszej marki ma specjalnie wzmocnioną konstrukcję nośną. W celu zapewnienia bardzo stabilnej konstrukcji łóżka, podniesienia wytrzymałości stelaża oraz wzmocnienia go, by mógł utrzymać ponadprzeciętnie wysokie i komfortowe, a co za tym idzie ciężkie, materace Van Kopper. Zastosowanie profili metalowych na bokach konstrukcji, profilu metalowego na środku, oraz dużych metalowych kątowników łączących poszczególne elementy, zapobiega pracy całej konstrukcji i wydawaniu nieprzyjemnych dźwięków. Ma to wpływ na żywotność łóżka i stelaża oraz odpowiednie podparcie naszych materacy.  

Boczne ściany materacy komfortowo wykończone   

Dołożyliśmy wszelkich starań, by dotykając bocznych ścian nogą lub ręką, nie można było wyczuć sprężyn kieszeniowych. Sama ściana jest wykończona wysokiej klasy materiałem oraz elegancko obszyta z dbałością o najmniejsze szczegóły. Zaraz pod materiałem wykończeniowym umieściliśmy piankę elastyczną, która ma odizolować rdzeń materaca od zewnętrznej ściany. Jest to szczególnie ważne dla zapewnienia komfortu i efektu puszystości podczas siadania/wstawania.

Model hybryd Med pozwoli na zdrowy wartościowy sen, natomiast materac King Med Comfort jest materacem dedykowanym również dla osób z dużą nadwaga i par ze sporą różnicą wagi pomiędzy partnerami co zapewnia niezależny sen każdemu użytkownikowi materaca.

 

 

Polecane

Materac Orthopedix 160x200x25 cm Piankowo-Lateksowy

Materac Orthopedix 160x200x25 cm Piankowo-Lateksowy

3 749,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 4 260,00 zł brutto/1szt.
Materac King Med Comfort 160x200x34 cm multipoket + termoelastyczna pianka

Materac King Med Comfort 160x200x34 cm multipoket + termoelastyczna pianka

4 720,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 5 364,00 zł brutto/1szt.
pixel