Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Materace dla aktywnie uprawiających sport

2021-07-04
Materace dla aktywnie uprawiających sport

Osoby aktywnie uprawiające sport inwestują coraz więcej w odpowiedni sprzęt do uprawiania swojej ukochanej dziedziny.

Profesjonalne buty do biegania, wyczynowy rower, ultra lekką rakietę do tenisa. Przykładają uwagę do właściwego odżywiania, nawadniania, dobrania dopasowanych do ich dyscypliny suplementów diety, witamin, odżywek. Każdy z tych elementów wspiera aktywnie uprawiających sport oraz profesjonalnych sportowców do podnoszenia swoich możliwości i osiągnieć. Coraz częściej dokłada się do planów ćwiczeń również zaplanowaną regenerację, odbudowę zasobów energetycznych oraz rehabilitację.

Seria materacy stworzona przy współpracy z fizjoterapeutami, sportowcami i trenerami, to połączenie luksusu ale i rozwiązań dedykowanych dla sportowców z myślą nie tylko o wygodnym śnie, ale o regeneracji organizmu podczas tego snu. Zapraszamy do zapoznania z opisami i filmami o materacu Active Sport Regeneration oraz Professional Sport Regeneration, serii produktów stworzony by Dudek Couch team. Piłkarz, obecnie trener, Dariusz Dudek wraz z zespołem fachowców uczestniczył przy tworzeniu materacy dedykowanych dla sportowców. Inspirując się własnym doświadczeniem jako sportowca, doświadczeniem jako trenera, który układa plany treningowe i uczestniczy w organizacji rewitalizacji i regeneracji swoich zawodników. Z połączenia fachowej wiedzy, świetnych materiałów i unikalnej technologii materacy hybrydowych marki Van Kopper, powstał produkt, który może być narzędziem do codziennej regeneracji sportowców podczas snu.

Sportowcy czas na odpoczynek powinni traktować jako czas regeneracji organizmu , który wydziela podczas treningu ogromne ilości energii. W przypadku wyczynowego uprawiania sportu ciężko jest zapewnić, z jednej strony odpowiednie podparcie kręgosłupa po ambitnym planie treningowym, a z drugiej strony umożliwić odpowiednie rozluźnienie mięśni na czas snu i regeneracji. Do tego istotną kwestią staje się odprowadzenie ciepła, które organizm wytwarza w dużych ilościach jeszcze długo po treningu. W przypadku takich użytkowników zwykły, nawet luksusowy materac, to za mało bo tu wymagane są już pewne konkretne unikalne rozwiązania, dedykowane dla osób aktywnie uprawiających sport i sportowców wyczynowych. Zarówno konstrukcja materaca jak i materiały użyte do jego wytworzenia muszą odbiegać od standardowych rozwiązań i wybiegać w przyszłość.

Marka Van Kopper postanowiła stworzyć modele materacy takie jak Active Sport Regeneration oraz Professional Sport Regeneration, aby w jak najkrótszym czasie, w jak najbardziej efektowny sposób, zregenerować wyczerpany organizm oraz pozwolić rozluźnić się mięśniom i poprawić prawidłowe krążenie krwi w organizmie. Mówiąc w skrócie, wysoki poziom regeneracji w jak najkrótszym czasie- gdyż badani mówią, że coraz mniej czasu przeznaczamy na odpoczynek i sen wydłużając o nawet kilka godzin naszą aktywność w ciągu doby kosztem snu. Każdy sportowiec powinien zadbać o wybór optymalnego modelu.

Materac musi podpierać całe ciało, z wszystkimi jego krzywiznami. Kręgosłup z kolei powinien pozostać w naturalnej linii prostej. Jeśli mięśnie i stawy nie będą podparte – zamiast się regenerować, będą intensywnie pracować. A nie o to tu chodzi. Przy wyborze materaca powinno nam zależeć na zapewnieniu ciału rozluźnienia, które nie będzie skutkować porannymi bólami szyi czy pleców.
.

 

Zobacz więcej w zakładce MATERACE DLA SPORTOWCÓW.

 

 

Masz więcej pytań? Zadzwoń

 tel.  508 117 905

 tel.  786 955 470

 Lub napisz

 email info@vankopper.com

 

Polecane

Materac Activ Sport Regeneration 160x200x30 cm

Materac Activ Sport Regeneration 160x200x30 cm

5 000,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 5 682,00 zł brutto/1szt.
Materac Activ Sport Regeneration 180x200x30 cm

Materac Activ Sport Regeneration 180x200x30 cm

5 231,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 5 944,00 zł brutto/1szt.
Materac Professional Sport Regeneration 180x200x36 cm

Materac Professional Sport Regeneration 180x200x36 cm

7 095,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 8 063,00 zł brutto/1szt.
Materac Professional Sport Regeneration 220x200x36 cm

Materac Professional Sport Regeneration 220x200x36 cm

7 249,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 8 238,00 zł brutto/1szt.
pixel