Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rozwiązania ważne dla osób 50+ w materacach Van Kopper

2020-12-12
Rozwiązania ważne dla osób 50+ w materacach Van Kopper

Ułatwione  wykonywanie codziennych czynności siedząc na skraju materaca

Wybrane modele materacy z rdzeniem multipocket (kieszeniowym), mają zainstalowane na całej długości obrzeża (dookoła), specjalnie wzmocnione i usztywnione sprężyny kieszeniowe. Dzięki temu rozwiązaniu wyeliminowany został efekt zapadania się materaca gdy usiądziemy na jego skraju. To unikalne rozwiązanie, które wspaniale się sprawdza w codziennym użytkowaniu, ułatwia wykonanie wielu czynności siedząc na skraju materaca - wspierając poprawną pozycję kręgosłupa. Dzięki temu innowatorskiemu rozwiązaniu wyeliminowano również nieprzyjemny efekt zsuwania się z materaca, gdy siądziemy na jego skraju – szczególnie widoczny w przypadku wysokich komfortowych materacy. Jeżeli interesuje Cie to rozwiązanie sprawdź modele: Hybrid Med , Elite Med Premium, King Med Comfort

Ułatwiane siadanie i wstawanie

By jak najbardziej komfortowo siadać i wstawać z materaca istotne są dwa parametry. Pierwszy to maksymalna wysokość łóżka wraz z materacem, by zapewnić optymalne 55cm do 65cm (łączna wysokość konstrukcji łóżka + wysokość materaca). Zbyt niska wysokość wymusza zwiększony wysiłek podczas siadania (szczególnie dla osób z urazami kolan, bioder, pleców), oraz konieczność podparcia/podciągnięcia się podczas wstawania. Wszystkie łóżka marki Van Kopper maja podstawę wysoką na 26cm (model Amber 35cm), a polecane pod tym kątem materace- Elite Med Premium wysokość: 30 cm , King Med Comfort  wysokość: 34cm.  Drugi parametr, to wspomniany wcześniej system wzmocnionych obrzeży materaca, dzięki któremu pozycja siedząca na skraju materaca jest bardzo stabilna, umożliwia również wygodne i pewne podparcie się ręką.

Wzmocniona konstrukcja łóżek Van Kopper

Każde łóżko naszej marki ma specjalnie wzmocnioną konstrukcję nośną. W celu zapewnienia bardzo stabilnej konstrukcji łóżka, podniesienia wytrzymałości stelaża oraz wzmocnienia go, by mógł utrzymać ponadprzeciętnie wysokie i komfortowe, a co za tym idzie ciężkie materace Van Kopper. Zastosowanie profili metalowych na bokach konstrukcji, profila metalowego na środku oraz dużych metalowych kątowników łączących poszczególne elementy, zapobiega pracy całej konstrukcji i wydawania nieprzyjemnych dźwięków. Ma to wpływ na żywotność łóżka i stelaża oraz odpowiednie podparcie naszych materacy.  

Boczne ściany materacy komfortowo wykończone   

Dołożyliśmy wszelkich starań, by dotykając bocznych ścian nogą lub ręką, nie można było wyczuć sprężyn kieszeniowych. Sama ściana jest wykończona wysokiej klasy materiałem oraz elegancko obszyta z dbałością o najmniejsze szczegóły. Zaraz pod materiałem wykończeniowym umieściliśmy piankę elastyczną, która ma odizolować rdzeń materaca od zewnętrznej ściany. Jest to szczególnie ważne dla zapewnienia komfortu i efektu puszystości podczas siadania/wstawania. 

Masz więcej pytań? Zadzwoń

tel.  508 117 905

tel.  786 955 470

Lub napisz

email info@vankopper.com

pixel