Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wysoki materac- co powinieneś wiedzieć?

2022-06-29
Wysoki materac- co powinieneś wiedzieć?

Na podstawie wiedzy ekspertów zajmujących się projektowaniem materacy, fizjoterapeutów oraz klientów możemy stwierdzić, że optymalna wysokość do wstawania z łóżka to około 45-55 cm. To mniej więcej tyle, ile odległość od stopy do kolana. Taka wysokość ułatwia wstawanie i siadanie bez nadmiernego obciążania kręgosłupa szczególnie po przespanej nocy kiedy mięśnie są rozluźnione. Dlatego bardzo istotne jest aby odpowiednio dobrać wysokość materaca.

Średnia wysokość dobrej jakość materacy waha się od 20 nawet do 36 cm. Dla osoby dorosłej materac nie powinien być niższy niż te 20 cm, ponieważ położony na stelażach może nie zapewnić odpowiedniego komfortu. Im wyższy materac tym grubsze warstwy pianek,więcej komponentów, wyższe sprężyny, lepsze podparcie i co za tym idzie większe poczucie komfortu podczas użytkowania.

Wysokie materace zapewniają z pewnością zdrowszy mikroklimat snu oraz poranne wstawanie bowiem znacznie łatwiej wstać z wyższego łóżka – ma to szczególnie znaczenie dla osób starszych, czy takich które borykają się z problemami kostno-stawowymi.

Materace o wyższej wysokości dedykowane są także dla osób z nadwagą, które często mają problem z doborem odpowiedniego modelu zapewniającego im prawidłowe podparcie ciała nie powodując przy tym odkształceń. Jeden z modeli marki Van Kopper materac King Med Comfort - 34 cm wysokości, jest doskonałym przykładem produktu stworzonego dla osób z ponad przeciętną wagą. Poprzez dodatkowo wzmocnione narożniki daje gwarancję długotrwałego użytkowania bez uszkodzeń i odkształceń przez osoby z nadwagą ale i przez pary z dużą różnicą wagi pomiędzy partnerami.

Pamiętajmy także ,że użytkowanie materaca, który jest wysoki daje poczucie luksusu oraz komfortu , które jest niezwykle ważne podczas relaksu czy odpoczynku w sypialni.

 

 

 

Polecane

Materac King Med Comfort 160x200x34 cm multipoket + termoelastyczna pianka

Materac King Med Comfort 160x200x34 cm multipoket + termoelastyczna pianka

4 720,00 zł brutto/1szt.Cena regularna 5 364,00 zł brutto/1szt.
pixel